Co właściwie robimy

Zdajemy sobie sprawę, że wielu rodziców zachodzi w głowę jakie są kompetencje Rady Rodziców i czym właściwie się zajmuje.

Obszarów działalności mamy wiele. Pokrótce postaramy się je opisać:

  1. Ten, który jest zauważany najczęściej, to oczywiście finansowanie różnych zakupów, czy projektów na terenie szkoły. Składki rodziców są umieszczane na dwóch odrębnych funduszach: funduszu ogólnym szkoły i funduszu świetlicy (wydzielonym ze względu na to, że nie wszyscy uczniowie z niej korzystają).
    Z funduszu szkoły dofinansowujemy takie rzeczy jak: nagrody/dyplomy w konkursach oraz na koniec roku, organizację imprez np. Mikołajki, Dzień Dziecka, bal i dyskotekę karnawałową, wymieniliśmy parapety w oknach, w wakacje wyremontowana została łazienka przy szatni, która była nieruszana od czasu otwarcia szkoły. W tym roku chcielibyśmy dokupić moduły oprogramowania tablic interaktywnych Corinth, żeby mogły być wykorzystywane na kolejnych przedmiotach przyrodniczych.
    Fundusz świetlicy, jak sama nazwa wskazuje, służy wyłącznie na jej potrzeby - zaopatrzenie w materiały piśmiennicze, plastyczne, gry, prasę i komiksy, wymiana zabawek - klocków, stołu do piłkarzyków itp.

  2. Rada Rodziców, zgodnie z prawem, może występować do Dyrektora we wszystkich sprawach dotyczących szkoły. Staramy się być w stałym kontakcie, omawiając na bieżąco zgłaszane przez rodziców problemy.

  3. Kontaktujemy się również z Urzędem Dzielnicy Ursynów i negocjujemy z Burmistrzem, na tyle na ile to możliwe, dodatkowe fundusze na konkretne cele - w ubiegłych latach to np. odświeżenie i pomalowanie rur wentylacyjnych, remont elewacji w starej części szkoły, stojaki na rowery.

Dzialalnosc.jpg